Szkolenie jeździeckie z Karin Blignault 12-14.10
2012-10-12 - 2012-10-14
Karin Blignault   Wiecej o prowadzącym
Mycyny k/Olsztynka   Mapka dojazdu   Kontakt do ośrodka
Koszt uczestnictwa jeźdźca 1 000,00 PLN
Koszt uczestnictwa słuchacza 300,00 PLN Wolnych miejsc dla słuchaczy: 1


Opis

Wydawnictwo Świadome Jeździectwo oraz Stajnia Mycyny

serdecznie zapraszają na trzydniowe szkolenie jeździeckie

prowadzone przez Karin Blignault,

światowej klasy trenerkę ujeżdżenia, autorkę książki

Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców

  Pobierz relację Konia polskiego ze szkolenia z Karin Blignault w czerwcu 2012 (pdf 2,5MB)

Termin: 12-14 października 2012 (piątek, sobota, niedziela)

Miejsce: Stadnina Koni Mycyny
Ula i Sławomir Cichmińscy
Mycyny 5
11-015 Olsztynek

 

Koszt szkolenia:

  • dla jeźdźców: 1000 zł
  • ­dla słuchaczy: 300 zł

 

O prowadzącym

Karin Blignault urodziła się i mieszka w Cape Town w RPA. Przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku 22 lat. Trenowała pod okiem wielu znakomitych szkoleniowców (m.in. Mariette Withages, Wolfgang Niggli, Wolfgang Michealis, Kalman de Jurinac,  Christoph Hess, Peter Holler, Rolf Beutler-Bathand), dzięki którym odnosiła sukcesy w wielu dyscyplinach jeździeckich: skokach, WKKW i ujeżdżeniu. Dziś startuje w zawodach ujeżdżeniowych na poziomie międzynarodowym, prowadzi szkolenia jeździeckie na całym świecie (od poziomu rekreacyjnego do olimpijskiego) i seminaria dotyczące prawidłowej mechaniki ruchu konia i jeźdźca.

W Uniwersytecie Stellenbosch Karin ukończyła terapię zajęciową z dyplomem z zakresu edukacji dzieci z problemami w nauce a następnie w londyńskim Bobath Centre podjęła studia nad terapią bazującą na rozwoju układu nerwowego (NTD), po których zaczęła wykładać zagadnienia rozwoju percepcji wizualnej i teorii nauczania. Dzięki temu zdobyła dużą wiedzę na temat związków pomiędzy technikami komunikacji i ułatwianiem ruchu u dzieci niepełnosprawnych a także kluczowymi koncepcjami w jeździectwie klasycznym. Badania nad tymi powiązaniami, w których połączyła wiedzę z zakresu anatomii i neurologii oraz wysokie umiejętności jeździeckie i zrozumienie zachowań koni pozwoliło Karin zrozumieć, dlaczego metody klasyczne szkoleniowe są skuteczne

 

Metoda Karin Blignault

W tradycyjnych metodach nauki jazdy konnej nie uwzględnia się wystarczająco biomechaniki ruchu jeźdźca i konia. Zdaniem Karin Blignault, skutkuje to ślimaczym tempem robienia postępów, bądź ich zupełnym brakiem, gdyż przez lata powtarza się jedynie te same błędy, nie rozumiejąc ich przyczyn. Często ani trener nie potrafi przekazać informacji jeźdźcowi, w jaki sposób powinien zadziałać na konia, ani jeździec nie potrafi przekazać informacji koniowi, jakiego ruchu od niego oczekuje. Karin Blignault opracowała autorski program szkolenia zamkniętego w cyklu 3-4 lekcji w siodle. Jego fundamentem są cztery podstawowe elementy, na których opierają się wszystkie inne ruchy wymagane w zawodach ujeżdżeniowych aż do poziomu Grand Prix i skokach na najwyższym poziomie (są one tylko odmianą ćwiczeń podstawowych). Dzięki nim jeździec może skutecznie kontrolować głowę, łopatki, klatkę piersiową i zad konia. Po opanowaniu podstawowych ćwiczeń  wszystkie elementy jazdy konnej stają się łatwe i zrozumiałe, zarówno dla jeźdźca, jak i konia.

Podczas szkolenia jeźdźcy uczą się posługiwania się własnym ciałem i jasnego komunikowania koniowi swoich intencji. Wieloletnie doświadczenia szkoleniowe Karin Blignault pokazują, że jeśli zastosowane pomoce będą jasne dla konia, to zrozumie on zadanie niemal natychmiast, a następnie będzie wykonywał je prawidłowo. Dzięki temu proces uczenia się jeźdźca i konia skraca się o lata!

Podczas szkolenia Karin Blignault skupia się na skutecznym używaniu ciała przez jeźdźca, co stanowi  przeciwieństwo nauki określonej pozycji w siodle i podpowiedzi w rodzaju „nie ciągnij za wodze”. Tego typu wskazówki wywołują jedynie napięcia w ciele i poczucie dezorientacji u jeźdźca („ale co właściwie mam robić, żeby tego nie robić?”) i u konia, który ciągle nie rozumie, czego jeździec od niego chce bądź jest nieustannie zaskakiwany i karany. Metoda Karin Blignault polega na nauce angażującej wiele zmysłów i koncentruje się w szczególności na rozwinięciu wyczucia i koordynacji jeźdźca.

UWAGA: to nie jest kurs tylko dla osób zainteresowanych ujeżdżeniem. Umiejętności kształtowane podczas szkolenia to fundamenty niezbędne zarówno w jeździe sportowej w każdej dyscyplinie, jak w jeździe rekreacyjnej.

 

Szczegółowo o szkoleniu

Szkolenie rozpoczyna się od wykładu dla wszystkich jeźdźców i słuchaczy. Wykład obejmuje biomechanikę ruchu konia i jeźdźca oraz informacje o tym, w jaki sposób konie interpretują nasz język ciała. Wiedza przekazywana podczas wykładu przyspiesza proces uczenia się poszczególnych ruchów oraz w istotny sposób wpływa na osiąganie porozumienia z koniem. Po wykładzie rozpocznie się część praktyczna, podczas której jeźdźcy mają zajęcia indywidualne oraz obserwują jazdy pozostałych.

Korzyści z uczestnictwa w szkoleniu odnoszą wszyscy uczestniczący, w szczególności zaś – konie. Wychodzi ono naprzeciw zwłaszcza tym jeźdźcom, którym zależy na dobru koni i rozwijaniu komunikacji. W trakcie kursu Karin Blignault kładzie nacisk na rzetelną i nacechowaną empatią komunikację jeździec-koń. Jest ona łatwo zrozumiała dla każdego konia, gdyż jej metodyczne podstawy opierają się o logiczne prawidła biomechaniki. Istotna część szkolenia jest poświęcona nauce sprawnego posługiwania się ciałem przez jeźdźca i budowania u niego wyczucia jeździeckiego.

Karin Blignault uwielbia rozwiązywanie problemów uwidaczniających się podczas szkolenia jeźdźca i konia, lubi je diagnozować i rozwiązywać. Praca dotyczy problemów jeździeckich, a nie tych związanych ze zdrowiem konia bądź pracą z ziemi (te pozostawia odpowiednim specjalistom). Najwięcej problemów mają zwykle jeźdźcy poniżej poziomu FEI i najczęściej to oni właśnie odnoszą największe korzyści ze szkolenia, choć zwykle problemy na każdym poziomie da się rozwiązać.

 

Efekt minimum kursu

Pod koniec kursu wszystkie konie powinny być przepuszczalne oraz poruszać się we wzorcu zgięciowym na lekkim kontakcie. Będą ruszały i zatrzymywały się na lekki sygnał łydką oraz będą w stanie poruszać się po kole i wyjeżdżać zakręty bez wpadania ani wypadania łopatką.

 

Dalsze efekty – w zależności od poziomu zaawansowania, sprawności i oczekiwań pary

Słuchacze są zobowiązani do uczestnictwa w wykładzie oraz obserwowaniu wszystkich lekcji przynajmniej jednego jeźdźca. Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu. Podczas szkolenia będzie można nabyć książkę Karin Blignault oraz inne pozycje wydane przez Wydawnictwo Świadome Jeździectwo.

 

Harmonogram

 

piątek, 19 października

 

7.30-8.00 – rejestracja uczestników

8.00-9.00 Podstawy biomechaniki – wykład

9.00-10.00 – sesja z jeźdźcem

10.00-11.00 – sesja z jeźdźcem

11.00-12.00 – sesja z jeźdźcem

12.00-13.00 – sesja z jeźdźcem

13.00-14.00 – sesja z jeźdźcem

 

15.00-16.00 Przerwa obiadowa

 

16.00-17.00 – sesja z jeźdźcem

17.00-18.00 – sesja z jeźdźcem

18.00-19.00 – sesja z jeźdźcem

19.00-20.00 – sesja z jeźdźcem

 

sobota, 20 października

 

8.00-9.00 – sesja z jeźdźcem

9.00-10.00 – sesja z jeźdźcem

10.00-11.00 – sesja z jeźdźcem

11.00-12.00 – sesja z jeźdźcem

12.00-13.00 – sesja z jeźdźcem

 

13.00-14.00 Przerwa obiadowa

 

14.00-15.00 – sesja z jeźdźcem

15.00-16.00 – sesja z jeźdźcem

16.00-17.00 – sesja z jeźdźcem

17.00- 18.00 – sesja z jeźdźcem

 

niedziela, 21 października

 

8.00-9.00 – sesja z jeźdźcem

9.00-10.00 – sesja z jeźdźcem

10.00-11.00 – sesja z jeźdźcem

11.00-12.00 – sesja z jeźdźcem

12.00-13.00 – sesja z jeźdźcem

 

13.00-14.00 Przerwa obiadowa

 

14.00-15.00 – sesja z jeźdźcem

15.00-16.00 – sesja z jeźdźcem

16.00-17.00 – sesja z jeźdźcem

17.00- 18.00 – sesja z jeźdźcem

 

18.00- 19.00 – dyskusja (podsumowanie szkolenia)

 

Informacje o sposobie płatności

Koszt szkolenia (1000 zł dla jeźdźców, 300 zł dla słuchaczy) nie obejmuje wyżywienia ani noclegu. Płatności należy dokonywać przez stronę internetową wydawnictwa Świadome Jeździectwo

Osoby chcące otrzymać fakturę proszone są o podanie tam danych do faktury.

 

UWAGA: rezerwacja miejsca na szkoleniu odbywa się wyłącznie poprzez wpłacenie całej kwoty. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa z uwagi na krótki czas pozostający do szkolenia organizator nie zwraca wpłaconej kwoty. Zwrot kosztów szkolenia jest możliwy wyłącznie w następujących przypadkach:

– szkolenie zostaje odwołane z winy prowadzącego lub organizatora

– osoba rezygnująca znajduje kogoś na swoje miejsce

– na liście rezerwowej czeka osoba zainteresowana szkoleniem

 

Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność dokonywania płatności. W przypadku „braku miejsc” prosimy o wpisywanie się na listę rezerwową.

 

Na miejscu istnieje możliwość zarezerwowania noclegów i wyżywienia oraz boksu dla konia.

 

Zapraszamy!


2011 © Świadome Jeździectwo

Aktualności | Książki | Szkolenia | Sylwetki | Kontakt | Regulamin | Lista sklepów | Zapisz się na newsletter
wykonanie strony GlobalLOOK.pl